Evasion XL bílý střešní stan

velký střešní stan s matrací 225 x 160 cm. bohaté prosvětlení a provětrání v celém obvodu s uzavíratelnými moskytiérami.

Materiál autostanu:
Skořepinové autostany
Výrobce:
James Baroud
Hmotnost:
59 Kg
Výrobce: James Baroud
Záruční doba: 24 měsíců
Kód: 465211white
Dostupnost: na dotaz
74 458.68 bez DPH
90 095 ks
Sledovat produkt Přidat do oblíbených Sdílet

Design
EVASION  XL (dříve XXL) je velký stan pro 2+2 osoby v prodloužené délce. Zvláště je vhodný na dodávky a auta s širší střechou.

Evasion střešní stan nabízí nový úhel pohledu na táboření a 4WD dobrodružnou dovolenou. S větším vnitřním prostorem EVASION Evolution XXL poskytuje spací prostor 2 dospělí a 2 děti . V případě teplého počasí konstrukce Evasion umožňuje cirkulaci vzduchu skrz stan díky stíněným oknům a otvorům. Solárně napájený ventilátor vestavěn do horního dílu vytváří další ventilaci. Použitím tohoto ventilátoru pomůžete, aby nedocházelo ke kondenzaci, která může vznikat v chladném počasí v každém stanu.

Chytrá alternativa k objemným tradičním stanům a fantastické řešení pro 4WD turistiku. Autostan Evasion je vzrušující nový způsob, jak získat pohodlné a bezpečné spaní a vytvořit novou svobodu v tom, jak budete cestovat. K dispozici je dostatek úložných prostor uvnitř se dvěma odnímatelnými kapsami a skladovací stropní sítí. Stan také přichází s vyjímatelnou a dobíjecí LED svítilnou.

Stan je dodáván s vnitřním světlem s 15 vysoko intenzivními LED, které funguje jako vyměnitelná dobíjecí baterka. Všechny vodiče k dobíjení jsou dodávány se stanem. Svítilna má pevnou polykarbonátovou čočku a indikátor nabití baterie.

Pokud jste vlastnil střešní stan nebo znáte někoho, kdo ho má, víte jak horký autostan uvnitř může být. Můžete také vědět, jak stan, který zůstane stále na střeše může být cítit plísní. Standard stanů James Baroud přichází s automatickým a tichým MCV (motorizovaným řízeným větráním), který je poháněn baterií s kapacitou pro 24 hodin provozu, kterou lze dobíjet pomocí integrované soupravy solárních panelů. MCV má kapacitu 11,6 m3 / Min (2905 UK gal / min), a tím dokáže zabránit kondenzaci a odstraní akumulované teplo, aby se zabránilo vlhkosti a plísni.


Vnitřní rozměry
- vnitřní délka je 218 cm
- vnitřní šířka 157 cm
- vnitřní výška 98cm

Vnější rozměry uzavřeného stanu 
- délka 224 cm 
- šířka 160 cm
- výška 33 cm 
Hmotnost stanu je cca 59 kg.
 

Tři vchody
Všechny skořepinové střešní stany James Baroud jsou plně vybavené a mají tři velkorysé dvouvrstvé vchody s moskytiérou. Zip lze otevřít z obou stran, to umožňuje flexibilní otevření vchodů. Vchody lze po otevření srolovat nahoru a pevně přichytit suchým zipem. Pro příjemné větrání lze dveře otevřít tolik, kolik chcete, zcela nebo jen trochu. Všechny dveře jsou v dolní části opatřeny suchým zipem a lze je tedy zcela uzavřít po celém obvodu. Tím se zabrání dešti nebo hmyzu v proniknutí do stanu. Zároveň je zavírání stanu mnohem jednodušší, protože žádná látka nevisí ven.
 

Materiály
Brilantní konstrukce střešních stanů spojuje látku a pevné díly do jednoho celku za pomoci kolejnice kolem celého obvodu stanu, a ne jako u konkurenčních výrobců levně nýty. Látka stanu lze snadno vyměnit, je-li například poškozená vandalismem. Hliníkový profil s kolejnicemi je připojen ke spodní straně střešního stanu tak, že se stanová tkanina nachází na vnější straně. Toto řešení zabrání dešťové vodě zatéci do stanu i v extrémních podmínkách
Všechny James Baroud střešní stany jsou vyrobeny z celoroční „Touring (TM)“ tkaniny od holandské firmy TenCate, která se specializuje na špičkové stanoviny dobře známé po celém světě. Velmi kvalitní stanová tkanina z polyesteru je relativně lehká, ale pevná a trvanlivá. Mikro porézní akrylový povlak je voděodolný, prodyšný a odolný vůči povětrnostním vlivům a odpuzuje nečistoty. Díky tomu se snadno čistí. James Baroud používá nejvyšší úroveň kvality TenCate o hmotnosti 240 g/m2 s vodním sloupcem více než 850 mm. Použitá barva tkaniny odráží sluneční světlo a snižuje přehřátí uvnitř stanu. Elastický pás integrovaný do stanové tkaniny kolem stanu umožňuje snadné sbalení. Díky tomu není většinou nutné zasouvat tkaninu při skládání stanu ručně po obvodu stanu dovnitř. To je velkou výhodou pro stan namontovaný na velmi vysoká vozidla.
- Tkanina autostanu Evasion Evolution je neprůhledná a uvnitř stanu se jeví mírně tmavší.
- Odolný proti povětrnostním vlivům
James Baroud stany jsou stavěny pro těžké povětrnostní podmínky. Všechny zipy jsou opatřeny na vnější straně nepromokavých těsněním. Všechny švy jsou zdvojeny. Použité šicí nitě při prvním kontaktu s vodou utěsní vpichy natrvalo. Stany jsou navrženy tak, že ani dokonce při prudkém dešťi voda nepronikne a stan vydrží rychlost větru až 120 km/h. Obvodová gumička nejen zjednodušuje uzavření stanu, ale drží stěny stanu napnuté při otevření a zabraňuje tak nepříjemnému a hlasitému mávání tkaniny ve větru. Existuje mnoho detailů kde se dá ukázat, proč je James Baroud lepší volbou.
James Baroud stany jsou konstruovány také do teplého podnebí. Dva větrací otvory umístěné v horní části pláště, které jsou dešti a prachotěsné zajišťují optimální větrání. Ventilátory jsou bezúdržbové, solární s nabíjením. V chladu přepravují vlhký vzduch ven aby nekondenzoval uvniř. Ventilátor je vodotěsný, extrémně tichý a samozřejmě lze vypnout. Má průtok vzduchu 20 m³/h.
 

Tvrdá skořepina
Střešní pláště jsou vyrobeny ze skelnými vlákny vyztuženého třívrstvého materiálu. Speciální konstrukce pláště zlepšuje aerodynamiku a zároveň poskytuje vynikající pevnost s nízkou hmotností. Do dna zapracovaná tepelná izolace snižuje ochlazování povrchu při nízkých teplotách, snižuje kondenzaci a přispívá k příjemnému a pohodlnému spaní.

Otevření stanu je rychlé a snadné. Plynové vzpěry od německého výrobce AL-KO vyráběné speciálně pro James Baroud otevřou stan obvykle méně než za 10 sekund a s trochou praxe závěrečné složení netrvá déle než půl minuty. Pro rychlé uzavření je důležité, aby mohl vzduch uniknout ze stanového interiéru, čemuž pomůže pootevření zipů na vchodových otvorech.
Střešní plášť je uzavřen dvěma přezkami. Přezky jsou dokonale sladěny a nemusí být upraveny. Svorky lze snadno vyměnit a pomocí visacích zámků uzamknout stan, pokud to bude nutné. Toto řešení je tak jednoduché, jak je to jen možné.
 

Vnitřní konstrukce
Pohodlná pěnová matrace s vysokou hustotou 28 kg/m3 je opatřena snadno odnímatelným pratelným obalem. Vzpěry jsou potažené látkou z praktických důvodů. Tímto způsobem se nic nezašpiní nebo neskřípne.  
Střešní plášť je potažený textilní izolací pro snížení přenosu tepla a zvuku a velkou úložnou sítí. Dvě malé síťované kapsy lze umístit na suchý zip ve stanu. To je vhodné místo pro uložení telefonů nebo brýlí.
Evasion Evolution je vybaven dobíjecí LED svítilnou, kterou lze nabíjet přes zástrčku autozapalovače nebo z elektrické zásuvky. Světlo může být snadno připevněno suchým zipem k horní skořepině. Stan je také vybaven aktivní ventilací se solárním dobíjením. Kapacita akumulátoru vystačí na 24 hodin provozu ventilátoru bez dobíjení.
 

Žebřík
Všechny stany James Baroud mají nastavitelný teleskopický hliníkový žebřík. Je příjemný i pokud jste bosí. Žebřík je připevněn do konzoly ke stranám stanu. Tím je zajištěno, že má stabilní podporu. Ti, kteří cestují s dětmi to jistě velmi ocení. Vzhledem k tomu, žebřík nespočívá volně na okraji skořepiny nepotřebuje aretaci na délku a může tak kompenzovat pohyby vozidla při vstupu a výstupu.
Žebřík je dodáván s ochranným krytem, ​​takže může být uložen uvnitř stanu. Maximální délka žebříku je již v základním vybavení 225 cm. V případě potřeby, je možné objednat verzi s délkou 244 cm.
 

Montáž
Stan je nejjednodušší namontovat na příčníky. Dno stanu je opatřeno dvěma stabilními hliníkovými C-bary. K tomu třmeny, které jsou dodávány se stanem a mohou být umístěny kdekoli. Držáky jsou robustní konstrukce s 8 mm závitem a samosvornými maticemi. S vnitřním rozměrem 40 mm, jsou vhodné pro většinu obdélníkových příčníků. Pro ploché a široké příčníky jsou volitelné držáky o šířce 80 mm.
Pro bezpečné upevnění stanu jsou dva příčníky obvykle dost. Pro použití v terénu, nebo v závislosti na stabilitě příčníků doporučujeme na připevnění tři nebo dokonce čtyři příčníky.
 

Doplňková výbava
Antikondenzační podložka pod matraci
- Speciální podložka, která zajišťuje vzduchovou mezeru mezi skořepinou a matrací. Umožňuje matraci dýchat a vysychat, zlepšuje pohodlí a tepelnou izolaci odspodu.
- Tepelná izolace stěn
S cílem poskytnout lepší izolaci v zimním období nabízíme volitelnou tepelnou izolaci. Ta je připojena suchým zipem po obvodu uvnitř stanu a poskytuje také větrací a přístupové otvory. Tepelná izolace zvyšuje vnitřní teplotu asi o 6°C.

Instalace uvnitř stanu nabízí několik výhod: Pro uchycení izolace není potřeba žebřík. Tepelná izolace není znečištěna a nebrání při zavírání stanu, může ve stanu zůstat.
 

Markýza - volitelná
Chytře vymyšlené markýzy s volitelnými bočními stěnami poskytují další obytný a úložný prostor či ochranu před sluncem a deštěm. Markýza jde jednoduše srolovat pro skladování. Konec markýzy je vyroben z odolného materiálu. Složená markýza je uzavřena suchým zipem. Jednoduchý a geniální design, stejně jako většina James Baroud vzorů.

- Vyrovnávací nohy markýzy jsou složeny do koncového hliníkového profilu. Příčné tyče jsou zastrčené do profilu u vozidla. Uchycení bočnic James Baroud má také chytré řešení. Na příčníky je namontováno obložení do jehož kolejnic  jsou potom protaženy boční stěny. To vytváří větru a vodotěsné spojení. Přední stěna je vtažena do kanálu lišty předního hliníkového profilu a je spojena s bočními stěnami zipy. Boční stěny markýzy mají uzavíratelná okna a dveře s moskytiérami.

- Markýza je k dispozici ve třech velikostech. Pro montáž na straně vozidla má markýza délku 260 cm a šířku 200 cm, nebo 250 cm. Pro montáž na zadní straně vozidla má markýza velikost 240cm x 130 cm. Pro každou markýzu je dispozici sada tří bočních stěn s velkými okny a vstupem.
 

Záruka
James Baroud poskytuje záruku 5 let která se vztahuje na sklolaminát, mechanismus, plátno, podpěry stanu, žebřík a jeho upevnění, zipy, síť proti komárům, matrace, kolejnice a upevnění, čalounění horního pláště.