Space M černý střešní stan

Materiál autostanu:
Skořepinové autostany
Výrobce:
James Baroud
Výrobce: James Baroud
Záruční doba: 24 měsíců
Kód: 465285-black
Dostupnost: na dotaz
71 882.64 bez DPH
86 978 ks
Sledovat produkt Přidat do oblíbených Sdílet

Design

Space M je skořepinový střešní stan od James Baroud. Je vybaven skleněným vláknem vyztuženou polyesterovou skořepinou. Stan s pěti (5) letou zárukou.

Unikátní konstrukce SPACE Evolution spojuje kompaktní střešní profil Discovery Evolution s osvědčenou konstrukci Explorer Evolution a Grand Raid Evolution. Nyní s 50 cm světlou výškou na přední straně a 145 cm v zadní části Discovery SPACE umožňuje dospělým se pohodlně posadit na zadní straně stanu, což zvyšuje funkčnost stanu. Více prostoru v nižší straně proti Discovery evolution a vyšší výšika v zadní části Vám dovolí například pohodlně se převléknout. Inovativní nový profil střechy také zvyšuje cirkulaci vzduchu ve stanu. Větší dveře a okna poskytují fantastickou ventilaci napříč. Za extrémních podmínek může být ventilaci také nápomocen solární ventilační systém, který je standardně výbavou u tohoto modelu.


Vnitřní rozměry
- vnitřní délka je 198 cm
- vnitřní šířka 140 cm.
- vnitřní výška 50 cm/ 145 cm.

Vnější rozměry uzavřeného stanu 
- délka 204 cm 
- šířka 143 cm
- výška 33 cm 
Hmotnost stanu je cca 54 kg.  
 

Tři vchody
Všechny skořepinové střešní stany James Baroud jsou plně vybavené a mají tři velkorysé dvouvrstvé vchody s moskytiérou. Zip lze otevřít z obou stran, to umožňuje flexibilní otevření vchodů. Vchody lze po otevření srolovat nahoru a pevně přichytit suchým zipem. Pro příjemné větrání lze dveře otevřít tolik, kolik chcete, zcela nebo jen trochu. Všechny dveře jsou v dolní části opatřeny s suchým zipem a lze je tedy zcela uzavřít po celém obvodu. Tím se zabrání déšti nebo hmyzu v proniknutí do stanu. Zároveň je zavírání stanu mnohem jednodušší, protože žádná látka nevisí ven.
 

Materiály

Brilantní konstrukce střešních stanů spojuje látku a pevné díly do jednoho celku za pomoci kolejnice kolem obvodu stanu, a ne jako u konkurenčních výrobců levně nýty. Látka stanu lze snadno vyměnit, je-li například poškozená vandalismem. Hliníkový profil s kolejnicemi je připojen ke spodní straně střešního stanu tak, že se stanová tkanina nachází na vnější straně. Tento řešní zabrání dešťové vodě zatéci do stanu i v extrémních podmínkách.

Všechny James Baroud střešní stany jsou vyrobeny z celoroční „Touring (TM)“ tkaniny od holandské firmy TenCate, která se specializuje na špičkové stanoviny dobře známé po celém světě. Velmi kvalitní stanová tkanina z polyesteru je relativně lehká, ale pevná a trvanlivá. Mikro porézní akrylový povlak je voděodolný, prodyšný a odolný vůči povětrnostním vlivům a odpuzuje nečistoty. Díky tomu se snadno čistí. James Baroud používá nejvyšší úroveň kvality TenCate o hmotnosti 240 g/m2 s vodním sloupcem více než 850 mm. Použitá barva tkaniny odráží sluneční světlo a snižuje pžehřátí uvnitř stanu. Elastický pás integrovaný do stanové tkaniny kolem stanu umožňuje snadné sbalení. Dva přídavné háky dovnitř slouží ke stejnému účelu a přitahují látku dovnitř při zavírání. Díky tomu není většinou nutné zasouvat tkaninu při skládání stanu ručně po obvodu stanu dovnitř. To je velkou výhodou pro stan namontovaný na velmi vysoká vozidla.
Tkanina autostanu SPACE Evolution je neprůhledná a uvnitř stanu se jeví mírně tmavší.
 

Odolný proti povětrnostním vlivům

James Baroud stany jsou stavěny pro těžké povětrnostní podmínky. Všechny zipy jsou umístěny na vnější straně s nepromokavým těsněním. Všechny švy jsou zdvojeny, použité šicí nitě při prvním kontaktu s vodou utěsní vpichy natrvalo. Stany jsou navrženy tak, že ani dokonce při prudkém dešťi voda nepronikne a stan vydrží rychlost větru až 120 km/h. Obvodová gumička nejen zjednodušuje uzavření stanu, ale drží stěny stanu napnuté při otevření a zabraňuje tak nepříjemnému a hlasitému třepotání tkaniny ve větru. Existuje mnoho detailů kde se dá ukázat, proč je James Baroud lepší volbou.
James Baroud stany jsou konstruovány také do teplého podnebí. Dva větrací otvory umístěné v horní části pláště, které jsou déšti a prachotěsné zajišťují optimální větrání. Ventilátory jsou bezúdržbové se solární s nabíjením. V létě vymění čerstvý vzduch dovnitř, v chladu přepravují vlhký vzduch ven aby nekondenzoval. Ventilátor je vodotěsný, extrémně tichý a samozřejmě lze vypnout. Má průtok vzduchu 20 m³ / h.
 

Tvrdá skořepina

- Střešní pláště jsou vyrobeny ze skelnými vlákny vyztuženého materiálu. Speciální konstrukce pláště zlepšuje aerodynamiku a zároveň poskytuje vynikající pevnost s nízkou hmotností. Do dna zapracovaná tepelná izolace snižuje ochlazování povrchu při nízkých teplotách, snižuje kondenzaci a přispívá k příjemnému a pohodlnému spaní.

- Otevření stanu je rychlé a snadné. Čtyři plynové vzpěry od německého výrobce AL-KO otevřou stan obvykle méně než za 10 sekund a s trochou praxe, závěrečné složení netrvá déle než minutu. Pro rychlé uzavření je důležité, aby mohl vzduch uniknout ze stanového interiéru, čemuž pomůže pootevření zipů na vchodových otvorech.

- Střešní skořepina je uzavřena čtyřmi konzolami. Držáky jsou dokonale sladěny a nemusí být upraveny. Svorky lze snadno vyměnit a pomocí visacích zámků uzamknout stan, pokud to bude nutné. Toto řešení je tak jednoduché, jak je to jen možné.
 

Vnitřní konstrukce

- Pohodlná pěnová matrace s vysokou hustotou 28 kg/m3 je opatřen snadno odnímatelným pratelným obalem. Vzpěry jsou potažené látkou z praktických důvodů. Tímto způsobem se nic nezašpiní nebo neskřípne.  

- Střešní plášť je potažený textilní izolací pro snížení přenosu tepla a zvuku. Na stropě je umístěna velká úložnoá síť. Dvě malé síťované kapsy lze umístit na suchý zip ve stanu. To je vhodné místo pro uložení telefonů nebo brýlí.

- SPACE Evolution je vybaven dobíjecí LED svítilnou, kterou lze nabíjet přes zástrčku autozapalovače, nebo z elektrické zásuvky. Světlo může být snadno připevněno suchým zipem k horní skořepině..
 

Žebřík

Všechny stany James Baroud mají nastavitelný teleskopický hliníkový žebřík. Je příjemný i pokud jste bosí. Žebřík je připevněn do konzoly ke stranám stanu. Tím je zajištěno, že má stabilní podporu. Ti, kteří cestují s dětmi to jistě velmi ocení. Vzhledem k tomu, žebřík nespočívá volně na okraji skořepiny nepotřebuje aretaci na délku a může tak kompenzovat pohyby vozidla při vstupu a výstupu.
Žebřík je dodáván s ochranným krytem, ​​takže může být uložen uvnitř stanu. Maximální délka žebříku je již v základním vybavení 225 cm. V případě potřeby, je možné objednat verzi s délkou 244 cm.
 

Montáž

Stan je nejjednodušší namontovat na příčníky. Dno stanu je opatřeno dvěma stabilními hliníkovými C-bary. K tomu šest držáků, které jsou dodávány se stanem a mohou být umístěny kdekoli. Držáky jsou robustní konstrukce s 8 mm závitem a samosvornými maticemi. S vnitřním rozměrem 40 mm, jsou vhodné pro většinu obdélníkových příčníků. Pro ploché a široké příčníky jsou volitelné držáky o šířce 80 mm.

Pro bezpečné upevnění stanu jsou dva příčníky obvykle dost. Pro použití v terénu, nebo v závislosti na stabilitě příčníků doporučujeme na připevnění tři nebo dokonce čtyři příčníky.
 

Doplňková výbava

- Volitelná tepelná izolace
S cílem poskytnout lepší izolaci v zimním období nabízíme volitelnou tepelnou izolaci. Ta je připojena suchým zipem po obvodu uvnitř stanu a poskytuje také větrací a přístupové otvory. Tepelná izolace zvyšuje vnitřní teplotu asi o 6°C.

Instalace uvnitř stanu nabízí několik výhod: Pro uchycení izolace není potřeba žebřík. Tepelná izolace není znečištěna a nebrání při zavírání stanu, může ve stanu zůstat.
 

Markýza - volitelná

Chytře vymyšlené markýzy s volitelnými bočními stěnami poskytují další obytný a úložný prostor či ochranu před sluncem a deštěm. Markýza jde jednoduše srolovat pro skladování. Konec markýzy je vyroben z odolného materiálu. Složená markýza je uzavřena suchým zipem. Jednoduchý a geniální design, stejně jako většina James Baroud vzorů.

- Vyrovnávací nohy markýzy jsou složeny do koncového hliníkového profilu. Příčné tyče jsou zastrčené do profilu u vozidla. Uchycení bočnic James Baroud má také chytré řešení. Na příčníky je namontováno obložení do jehož kolejnic  jsou potom protaženy boční stěny. To vytváří větru a vodotěsné spojení. Přední stěna je vtažena do kanálu lišty předního hliníkového profilu a je spojena s bočními stěnami zipy. Boční stěny markýzy mají uzavíratelná okna a dveře s moskytiérami.

- Markýza je k dispozici ve třech velikostech. Pro montáž na straně vozidla má markýza délku 260 cm a šířku 200 cm, nebo 250 cm. Pro montáž na zadní straně vozidla má markýza velikost 240cm x 130 cm. Pro každou markýzu je dispozici sada tří bočních stěn s velkými okny a vstupem.
 

Záruka
James Baroud poskytuje záruku 5 let která se vztahuje na sklolaminát, mechanismus, plátno, podpěry stanu, žebřík a jeho upevnění, zipy, síť proti komárům, matrace, kolejnice a upevnění, čalounění horního pláště.