Odyssey střešní stan šedý

Šedý střešní stan Odyssey. Kvalitní materiál a zpracování dělají ze stanu James Baroud Odyssey univerzální střešní stan, který je perfektní volbou pro jakýkoli druh kempování nebo cestování v terénu.

Záruční doba: 24 měsíců
Kód: 465100g
Dostupnost: skladem
77 909.92 bez DPH
94 271 ks
Sledovat produkt Přidat do oblíbených Sdílet

Kvalitní materiál a zpracování dělají ze stanu James Baroud Odyssey univerzální střešní stan, který je perfektní volbou pro jakýkoli druh kempování nebo cestování v terénu. Je lehký (mohou jej instalovat 2 osoby na příjezdové cestě), vejdou se do něj až 2 dospělé osoby a 1 dítě, je odolný vůči nejextrémnějším podmínkám, poskytuje maximální pohodlí díky matraci s vysokou hustotou a 100% zatemnění, izolované a odolné tkanině a je jedním z nejjednodušších a nejrychleji otevíratelných a zavíratelných stanů (1 minuta).


Ať už tedy vyrážíte sami do pouště nebo kempujete s rodinou v lese, můžete se spolehnout na stan James Baroud Odyssey, který nabízí nejvyšší kvalitu, bezpečnost a pohodlí, jaké můžete najít. 

SKOŘEPINA
Vedle zjednodušeného tvaru navrženého pro větší odolnost a aerodynamiku jsou skořepiny střešních stanů James Baroud Frontier vyrobeny ze silného ABS plastu (4 mm), který je pevný, odolný a odolný vůči teplu a světlu. Na vnější straně má také vrstvu, která mu dodává extra UV ochranu, velkou odolnost vůči extrémním povětrnostním vlivům a odolnost barvy při vystavení povětrnostním vlivům.


 
Speciálně navržený hliníkový profilový věnec s několika integrovanými žlábky, který umožňuje snadno připevnit a posouvat různé příslušenství uvnitř i vně stanu.

Pevný střešní stan James Baroud Frontier se standardně dodává v bílé barvě, ale za příplatek si jej můžete pořídit i v černé nebo šedé metalické barvě pro větší styl.

Ve spodní části stanu jsou dutiny pro 8 posuvných žlabů pro umístění a připevnění upevňovacích klipů k příčníkům vozidla, což umožňuje zvětšit rozsah šířek příčníků.  Stan se připevňuje ke střešnímu nosiči nebo tyčím pomocí svorek James Baroud.

Vzhledem k výrobnímu procesu New Frontier Serie mají střešní stany přesnější rozměry a otvory. Nyní je možné vyměnit pouze jednu skořepinu, pokud se poškodí, namísto kompletní výměny horní i dolní poloviny.

LÁTKA
Šedou plachtu tvoří potažená vysoce kvalitní třívrstvá tkanina s gramáží 650 gr/m2, šitá dvojitými švy, která odráží sluneční paprsky a je odolná vůči UV záření, teplu a vodě. Je uložena pod zakřivenými hliníkovými vodítky směrem k vnější straně pláště, což zajišťuje dokonalý odvod vody a silnou odolnost proti větru, testovanou v nárazech větru o rychlosti 120 km/h. 

Tkanina Odyssey

Tento střešní stan má ochrannou známku 360º výhledu skrze okna a dveře s moskytiérou všitou přímo do tkaniny. Moskytiéra James Baroud je vyrobena nejpevnější a nejodolnější technologií na trhu, byla testována ve všech prostředích.

V zavřeném stavu si můžete užívat plnohodnotný noční odpočinek díky vylepšené akustické a tepelné izolaci, technologii 100% zatemnění a gumovým koncům na všech zipech, což je jednoduchý systém, takže je velmi tichý i při silném větru. 

Zadní dveře jsou vybaveny průhledným PVC oknem pro případ deště nebo chladu, okno lze zavřít před vnějším počasím, ale světlo stále proniká dovnitř. 

Vylepšili jsme také způsob zavírání přidáním madla ve vnější části zadních dveří, nyní k zavření stanu stačí nechat otevřené zipy dveří a zatáhnout za toto gumové madlo. Na rozdíl od řady Evolution jsme odstranili zadní stuhu, která mohla při větru tlouct a dělat hluk.

Řada James Baroud Evolution byla prvním pevným střešním stanem, u kterého jste mohli vyměnit látku, aniž byste museli pořizovat celý stan. A nyní má řada Frontier modulární plátno se 6 díly, které lze vyměnit jednotlivě, aby bylo snazší opravit malé poškození.

Zvenku má tkanina novou strukturu s novým logem James Baroud a zjednodušený design s velkými a panoramatickými otvory, aniž by bylo narušeno soukromí uživatele. Koncept konstrukce spočívá v umístění hlavy do vyšší části spodního plátna - aby vás lidé uvnitř neviděli - a nohou do spodní části - abyste mohli využívat plný 360° výhled i vleže.

Stejně jako všechny stany James Baroud s pevnou střešní skořepinou je i tento stan jedním z mála s dostatečně pevným materiálem, který umožňuje mít uprostřed otvor, aby do něj bylo možné připevnit ventilátor James Baroud Solar Powered Vent, aniž by byla narušena konstrukce. 

Ventilátor je nejlepší technologií, která zabraňuje kondenzaci a pomáhá odvádět teplo, čímž zabraňuje vzniku vlhkosti a plísní. Solární ventilátor je tichý a má 24hodinovou baterii, která se automaticky dobíjí při pobytu na slunci. S výkonem 19,2 m3/h byl tento ventilátor koncipován tak, aby cirkuloval o
bjem sedmkrát větší než náš větší stan XL.

Informace o Ventilátorech**
Odsávací výkon 19,2 m3/hod*
Vnitřní objem 2,5 m3
Hodinová obnova 7,5
Účinnost ventilátoru 106,60
* Účinnost kontrolovaná při porovnání obnovy za hodinu uvnitř stanu, při použití stejného objemu místnosti pro dvě osoby jako v normativu ASHRAE: Správné větrání pro přijatelnou kvalitu vzduchu v těsných prostorách.
** Podle směrnice 2011/65/EU.

VYSOKOTLAKÁ PÍSTOVÁ RAMENA
Uzavírání a otevírání stanu automaticky napomáhají 4 hydraulické tlumiče a kloubová ramena, písty zajišťují napnutí tkaniny střešního stanu pro dokonalou odolnost proti větru. Má patentovaný uzamykací mechanismus, u něhož lze jemně doladit nejlepší výkon.

Rameno James Baroud Odyssey pison uvnitř a otevřené Rameno James Baroud Odyssey pison uvnitř a otevřené v jiném úhlu.

Po otevření stanu pouhým šťouchnutím stačí zevnitř stanu uzamknout všechna 4 ramena jednotlivě. k tomu stačí zatáhnout za rukojeť, která je za každým pístovým loktem, dokud neuslyšíte "cvaknutí".

Chcete-li ramena pístu odemknout, stačí zatlačit na stejnou rukojeť, dokud neuslyšíte stejné "cvaknutí".

Zevnitř stanu jsou písty chráněny plátěným potahem pro zvýšení pohodlí, koncept spočívá v tom, že se během spánku nedotýkáte studeného kovu.

MATRACE S VYSOKOU HUSTOTOU
Uvnitř stanu najdete matraci James Baroud s vysokou hustotou vyrobenou pro dlouhé cesty a maximální pohodlí. S hustotou 28 kg/m3 a výškou 65 mm je často uváděna jako nejpohodlnější na trhu. 

V řadě Frontier najdete také izolační PVC podlážku, která zvyšuje pohodlí. A pokud chcete udělat další krok k pohodlí a izolaci, podívejte se na příslušenství Antikondenzační matrace (prodává se samostatně). Dokáže matraci dodat trochu více měkkosti a zabránit kondenzaci tím, že pod ní může proudit vzduch.

Certifikace matrace
Hustota 28 kg/m3 ISO 845
Pevnost v tahu 115 Kpa ISO 1798
Propustnost vzduchu 828 l/dm2/min ISO 8237

Svítilna
Světlo uvnitř stanu zajišťuje LED lucerna James Baroud. Díky lithiové baterii s kapacitou 2600 mAH dobíjené přes USB umožňuje několik hodin používání před opětovným nabitím.

Je také odnímatelná a univerzální pro každou příležitost při kempování. Díky magnetické straně ji můžete připevnit na jakýkoli kovový povrch, nebo dokonce na rameno batohu při pěší turistice. Je také vybavena červeně zbarveným světlem pro zamezení výskytu hmyzu a zlepšení nočního vidění.

LED svítilna James Baroud zepředu LED svítilna James Baroud s bodem otočeným na stranu LED svítilna James Baroud s vystavenou USB nabíječkou LED svítilna James Baroud s magnetickým uchycením LED svítilna James Baroud s připevněním na stan LED svítilna James Baroud s připevněním na stan LED svítilna James Baroud s připevněním na stan

Silné 3W LED světlo v přední části se 2 intenzitami svícení
Nastavení otáčení o 360°, takže může sloužit jako reflektor uvnitř stanu, nebo ji můžete umístit do batohu a svítit si před sebou
COB světlo na boku s barvami
Bílá pro lepší viditelnost
Červená, aby bylo světlo jemnější pro oči, zlepšovalo noční vidění a odhánělo hmyz
Blikající červená pro SOS nebo jako přítomnostní světlo za sebou při turistice
Odolná 2600mAh baterie s USB nabíječkou
Silný magnet, takže můžete připevnit na jakýkoli kovový povrch
Je kloubové, takže po připevnění můžete měnit úhel světla


VNITŘNÍ ÚLOŽNÝ PROSTOR
Stany s pevnou střechou jsou vybaveny úložnou sítí v horní části interiéru.

 

V zavřeném stavu má stan úložný prostor o výšce 20 cm. V tomto prostoru je možné uložit:
2 spací pytle nebo přikrývky
2 polštáře
2 oblečení na spaní
žebřík James Baroud


ZÁMKY
Zámky řady Frontier jsou nyní vyrobeny z pevného polymeru namísto kovu. Byly navrženy tak, aby odolaly extrémnímu chladu a dešti a zároveň se snadno otevíraly a zavíraly. Pro zlepšení aerodynamiky stanu jsou nyní na zadních stranách pouze 2 Zámky; přední část stanu má nový patentovaný mechanismus zamykání, který usnadňuje a urychluje jeho otevření.

PODVOZEK
Žebřík je nastavitelný podle výšky vozidla a flexibilní, aby odpovídal pohybu při pohybu osob uvnitř střešního stanu. Má protiskluzové a ergonomické schůdky a uvnitř stanu se posílá ve vaku z plátna a PVC, aby se dovnitř stanu nedostal písek, bláto a voda.

Má připevněný zajišťovací mechanismus, takže nespadne ani při silném větru a dešti, má také gumovou úpravu ve spodní části, takže přilne ke každému terénu. Žebřík James Baroud byl navržen a testován tak, aby vydržel zátěž kolem 200 kg.

Žebřík dodávaný se stanem je vysoký 2,40 m (95'). Můžete si také vyžádat žebřík XXL (prodává se samostatně) o délce 300 cm (118') pro větší výšku.
svorky (třmeny)
Nové svorky James Baroud jsou nyní univerzálnější a lze je připevnit k tyčím s různou šířkou od 30 mm (1,18") do 85 mm (3,35"). Jsou také vyrobeny z pevného polymeru, takže nerezaví, snadněji se připevňují k vozu a vydrží kroutící moment 14 N m. Další svorky lze objednat samostatně.

K instalaci budete potřebovat pouze šestihranný inbus 8 mm (ruční nebo elektrický).


Co se týče střešních příčníků , minimální doporučené množství pro střešní stany James Baroud jsou 2 tyče s nosností 45 kg (99 liber) dynamické hmotnosti každá. Optimální jsou 3, ale musí být v jedné rovině.
 
ZÁRUKA
Záruka 5 let: Zahrnuje ABS, mechanismus, plachtu, podpěry výtahu, žebřík a jeho upevnění, zipy, moskytiéru, matraci, zábradlí a upevnění, podhlavník horního pláště.

Záruka 2 roky: Zahrnuje barvu, vysouvací zařízení, svítilnu, zámky stanu.